GameGadget
제조사: Blaze Europe
출시일: 2012
OS: GNU/Linux based,
OpenDingux
성능: ⭐️⭐️
에뮬레이팅 성능
GameBoy
100
NES
100
Sega MegaDrive
100
GBA
100
SNES
60
PS1
40
DS
20
N64
20
DreamCast
20
PSP
20
Sega Saturn
20
GameCube
20
Wii
20
3DS
20
PS2
20
WiiU
20
Switch
20
PS3
20
칩셋 정보
CPU
| SOC | Ingenic JZ4750 |
| CPU | XBurst |
| CPU Cores | 1 Core |
| CPU Threads | 1 Thread |
| Architecture | MIPS |
GPU
| GPU | ❌ |
| Clock Speed | ❌ |
| RAM | 64 MB RAM |
스크린 & 기기 정보
Screen Info
| Screen Size | 3.5 inch |
| Screen Type | TFT |
| Resolution | 320 x 240 |
| PPI | 114.29 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Screen Lens | Plastic |
Device Spec
| Dimensions | 140 mm x 75 mm x 16 mm |
| Weight | 120 grams |
| Battery | 1320 mAh |
| Storage | Internal 2 GB & External SD |
상세 스펙
| Cooling | ? |
| D-Pad | Separated Cross (PSP style) Upper placement |
| Analogs | ❌ |
| Face Buttons | 4 Buttons |
| Shoulder Buttons | L1, R1 |
| Extra Buttons | Reset |
| Charge Port | Micro USB |
| Connectivity | ❌ |
| Video Output | AV Out |
| Audio Output | 3.5mm Headphone |
| Speaker | Dual Stereo Front facing |
| Rumble | ❌ |
| Volume Control | Menu |
| Brightness Control | Menu |
| Power Control | Switch |
| Shell Material | Plastic |
가격 정보
평균 가격
Discontinued
가격 카테고리
Discontinued
제조사 정보
Blaze Europe
운영 체제
GNU/Linux based,
OpenDingux
성능 등급
⭐️⭐️