Game Case GBA CM3
제조사: Game Case
출시일: 2020 / 12
OS: RetroPie
성능: ⭐️⭐️⭐️⭐️
에뮬레이팅 성능
GameBoy
100
NES
100
Sega MegaDrive
100
GBA
100
SNES
100
PS1
100
DS
60
N64
60
DreamCast
60
PSP
40
Sega Saturn
40
GameCube
20
Wii
20
3DS
20
PS2
20
WiiU
20
Switch
20
PS3
20
칩셋 정보
CPU
| SOC | Broadcom BCM2837 (Raspberry Pi Compute Module 3) |
| CPU | Cortex-A53 |
| CPU Cores | 4 Cores |
| CPU Threads | 4 Threads |
| Architecture | ARM |
GPU
| GPU | Broadcom VideoCore IV |
| Clock Speed | 250 MHz |
| RAM | 1 GB DDR2 |
스크린 & 기기 정보
Screen Info
| Screen Size | 3.5 inch |
| Screen Type | IPS |
| Resolution | 640 x 480 |
| PPI | 228.57 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Screen Lens | Tempered Glass |
Device Spec
| Dimensions | 145 mm x 82 mm x 24 mm |
| Weight | 189 grams |
| Battery | 2x 1100 mAh (14500) (Swappable) |
| Storage | External MicroSD |
상세 스펙
| Cooling | ? |
| D-Pad | Cross Upper placement |
| Analogs | PS Vita thumbstick Lower placement |
| Face Buttons | 4 Buttons |
| Shoulder Buttons | L1, R1, L2, R2 Vertical, Shelf |
| Extra Buttons | ❌ |
| Charge Port | Micro USB |
| Connectivity | GBA Link cable port |
| Video Output | ❌ |
| Audio Output | 3.5mm Headphone |
| Speaker | Single Mono Front facing |
| Rumble | ❌ |
| Volume Control | Wheel |
| Brightness Control | Menu |
| Power Control | Switch |
| Shell Material | Plastic |
가격 정보
평균 가격
175
가격 카테고리
$150 - $200
제조사 정보
Game Case
운영 체제
RetroPie
성능 등급
⭐️⭐️⭐️⭐️