Letcool N350JP / Defender MultiMix Magic / MiShark64
제조사: Letcool
출시일: 2010
OS: eCos
성능: ⭐️⭐️
에뮬레이팅 성능
GameBoy
100
NES
100
Sega MegaDrive
100
GBA
100
SNES
60
PS1
40
DS
20
N64
20
DreamCast
20
PSP
20
Sega Saturn
20
GameCube
20
Wii
20
3DS
20
PS2
20
WiiU
20
Switch
20
PS3
20
칩셋 정보
CPU
| SOC | Sunplus SPMP8000 |
| CPU | ARM926EJ-S |
| CPU Cores | 3 Cores |
| CPU Threads | 3 Threads |
| Architecture | ARM |
GPU
| GPU | "3D Accelerator" |
| Clock Speed | ? |
| RAM | 64 MB RAM |
스크린 & 기기 정보
Screen Info
| Screen Size | 3.5 inch |
| Screen Type | TFT |
| Resolution | 320 x 240 |
| PPI | 114.29 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Screen Lens | Plastic |
Device Spec
| Dimensions | 137 mm x 73 mm x 14 mm |
| Weight | 152 grams |
| Battery | 1050 mAh BL-5B (Swappable) |
| Storage | Internal 4GB & External MicroSD |
상세 스펙
| Cooling | ? |
| D-Pad | Cross Upper placement |
| Analogs | ❌ |
| Face Buttons | 4 Buttons |
| Shoulder Buttons | L1, R1 |
| Extra Buttons | Hold, Power, Reset, Volume +- |
| Charge Port | Mini USB |
| Connectivity | MicroUSB 2 Player gamepad |
| Video Output | AV Out |
| Audio Output | 3.5mm Headphone |
| Speaker | Dual Stereo Front facing |
| Rumble | ❌ |
| Volume Control | Dedicated Buttons |
| Brightness Control | Menu |
| Power Control | Button |
| Shell Material | Plastic |
가격 정보
평균 가격
Discontinued
가격 카테고리
Discontinued
제조사 정보
Letcool
운영 체제
eCos
성능 등급
⭐️⭐️