Gemei A330
제조사: Gemei
출시일: 2010
OS: µC/OS-II
성능: ⭐️⭐️
에뮬레이팅 성능
GameBoy
100
NES
100
Sega MegaDrive
100
GBA
100
SNES
60
PS1
60
DS
20
N64
20
DreamCast
20
PSP
20
Sega Saturn
20
GameCube
20
Wii
20
3DS
20
PS2
20
WiiU
20
Switch
20
PS3
20
칩셋 정보
CPU
| SOC | TeleChips 8902/890X |
| CPU | CC1800, ARM-11 |
| CPU Cores | 1 Core |
| CPU Threads | 1 Thread |
| Architecture | ARM |
GPU
| GPU | ❌ |
| Clock Speed | ❌ |
| RAM | 64 MB RAM |
스크린 & 기기 정보
Screen Info
| Screen Size | 3.0 inch |
| Screen Type | TFT |
| Resolution | 320 x 240 |
| PPI | 133.33 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Screen Lens | None (Protector only) |
Device Spec
| Dimensions | 135 mm x 61 mm x 16 mm |
| Weight | 118 grams |
| Battery | 1800 mAh |
| Storage | Internal 4 GB & External MiniSD |
상세 스펙
| Cooling | ? |
| D-Pad | Cross Upper placement |
| Analogs | ❌ |
| Face Buttons | 4 Buttons |
| Shoulder Buttons | L1, R1 |
| Extra Buttons | Reset |
| Charge Port | Mini USB |
| Connectivity | Dual 2.4 GHz Wireless Multiplayer |
| Video Output | AV Out |
| Audio Output | 3.5mm Headphone |
| Speaker | Dual Stereo Bottom facing |
| Rumble | ❌ |
| Volume Control | Menu |
| Brightness Control | Menu |
| Power Control | Switch |
| Shell Material | Plastic |
가격 정보
평균 가격
Discontinued
가격 카테고리
Discontinued
제조사 정보
Gemei
운영 체제
µC/OS-II
성능 등급
⭐️⭐️